II Niedziela Wielkiego Postu– 17.03. 2019r.

1. Dzisiaj:
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego o 15.oo
  • Gorzkie Żale o godz. 15
  • adoracja dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa  o   19.oo.
  • nowenna do św. Józefa dzisiaj o godz. 18.50.  W poniedziałek nowenna o godz. 6.50.
  • zbiórka do puszek „na Afrykę”
  • we wtorek Uroczystość św. Józefa. Msze św. o godz. 7.oo, 7.45 i 17.oo. zapraszam na godz. 17.oo wszystkich solenizantów.
  • Droga krzyżowa dla dzieci w czwartek o  godz. 16.oo

dla dorosłych w piątek o godz. 17.oo (w lasku). Po Drodze Krzyżowej Msza św.

1. W okresie Wielkiego Postu od poniedziałku do środy jest adoracja Najświętszego

Sakramentu od godz. 20.3o do 21.30. Rozpoczynamy od rozważaniem męki Pana Jezusa, po 15 minutach indywidualnej modlitwy koronka do Miłosierdzia Bożego. Zakończymy adoracją Krzyża.

W czwartki godzina święta od 23.oo do 24.oo zakończona także adoracją Krzyża.

1. Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w niedzielę 24 marca. Spowiedź parafialna we wtorek 26 marca. Rekolekcje przeprowadzi ks. Jerzy Król.
  1. Dziękuję parafianom za posprzątanie kaplicy. W sobotę zapraszam rodziny z Wólki Batorskiej: Zbigniewa Graboś, Adama Sitarskiego i Janusza Zyśko.
  1. Dziękuję bardzo za prace porządkowe przy plebanii. Pracowało łącznie 36 osób.
  2. Ekstremalna Droga Krzyżowa ja jak informują organizatorzy odbędzie się po raz czwarty w piątek 29 marca. Rozpoczniemy Mszą św. w intencji uczestników o  20.oo w kaplicy w Batorzu. Po Mszy św. w grupach ( można utworzyć swoją ) uczestnicy w określonych odstępach czasowych  przejdą w milczeniu  drogę 15 km      ( drogi polne, leśne lokalne ). Rozważania przy stacjach Drogi Krzyżowej ( każda grupa otrzyma materiały do rozważania ). Każda osoba uczestniczy na własną odpowiedzialność, osoby niepełnoletnie tylko pod opieką rodziców bądź dorosłych opiekunów.  Drogę Krzyżową zakończy każda grupa w kaplicy w Batorzu. Zapisy u pana Andrzeja Brodowskiego osobiście lub telefonicznie: 661 958 320.

8. Proszę o zachowanie porządku na cmentarzu i wokół.

9. Przy wyjściu z kaplicy na stoliku znajduje się tygodnik „Niedziela”. Zapraszam do czytania.