I Niedziela Wielkiego Postu – 10.03. 2019r.

1. Dzisiaj:
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego o 15.oo
  • Gorzkie Żale o godz. 15
  • adoracjadla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa  o   19.oo.
  • rozpoczynamy nowennę do św. Józefa. Dzisiaj modlitwa o godz. 18.50. W tygodniu nowenna o godz. 6.50.

• Droga krzyżowa dla dzieci w czwartek o godz. 16.oo

dla dorosłych w piątek o godz. 17.oo ( w lasku ). Po Drodze

Krzyżowej Msza św.

• w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek „na Afrykę”

1. W okresie Wielkiego Postu od poniedziałku do środy będzie adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 20.3o do 21.30. Rozpoczynać będziemy rozważaniem męki Pana Jezusa, po 20 minut indywidualnej modlitwy, koronka do Miłosierdzia Bożego. Zakończymy adoracją Krzyża.

W czwartki godzina święta od 23.oo do 24.oo zakończona adoracją Krzyża.

1. Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w niedzielę 24 marca. Spowiedź parafialna we wtorek 26 marca. Rekolekcje przeprowadzi ks. Jerzy Król.

1. Dziękuję parafianom za posprzątanie kaplicy. W sobotę zapraszam rodziny z Wólki Batorskiej: Maksymiliana Michałka, Henryka Zuń i Mariusza Wosiek.

1. Dziękuję bardzo za porządki wokół starej plebanii. Wykazaliśmy poczucie wspólnoty i wielkie zaangażowanie. Każdego dnia pracowało 30 osób. Potrzeba, abyśmy zakończyli porządkowanie tego placu. Zapraszam więc w poniedziałek wszystkich, którzy mogą z każdej miejscowości.  Batorz I rejon od Janowa Lubelskiego; Batorz II od apteki; Kolonia Batorz teren przy budynku plebani w stronę budynków gospodarczych; Wólka Batorska i Kolonia Wólka Batorska teren wewnątrz budynków gospodarczych. W razie nieodpowiedniej pogody zapraszamy w następny dzień. Rozpoczniemy od godz. 9.oo.

1. Dziękuję bardzo panu Krzysztofowi Zielonce za wykonanie schodów i podestu do wejścia od chóru na strych i jego pomocnikom: synowi Andrzejowi, Adamowi Greli i Zdzisławowi Wnuk.

8. Proszę o zachowanie porządku na cmentarzu i wokół.

9. Przy wyjściu z kaplicy na stoliku znajduje się tygodnik „Niedziela”. Zapraszam do czytania.