II Niedziela Adwentu– 09.12. 2018 r.

1. Rozpoczęliśmy II tydzień adwentu. Dziś Adoracja dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 19.oo.
  2. Msze św. roratnie o godz. 17.oo. Zapraszam także dzieci i młodzież z lampionami.
  3. W kalendarzu liturgicznym:
    • w czwartek wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. W tym dniu przeżywamy bolesną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego i modlimy się za Ojczyznę
    • w piątek wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.
    • W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je o. Marek Grzelczak , dominikanin. W niedzielę Msze św. z nauką rekolekcyjna o godz. 6.oo 11.oo i 16.oo . W poniedziałek i wtorek o godz. 8.oo i 17.oo. Spowiedź we wtorek od godz. 9.oo do 10.3o i od 15.30 do 16.45.
    • W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Nowennę przed Bożym Narodzeniem o godz. 18.3o.
  4. Przy wyjściu z kaplicy można nabyć świecę caritas. Jest to Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Cena 5 zł.
  5. Do sprzątania tymczasowej kaplicy zapraszam rodziny z Kolonii Wólka Batorska: Zarzecznych Sobótka i Feliksa Sobótkę.
  6. Ofiary z opłatków będą przeznaczone na remont kościoła – wymianę instalacji elektrycznej.
  7. Proszę o zachowanie porządku na cmentarzu i wokół.
  8. Zapraszam do czytania prasy katolickiej. Tygodnik „Niedziela” znajduje się na stoliku przy wyjściu.