I Niedziela Adwentu– 02.12. 2018 r.

1. Dziś Adoracja dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 19.oo.
  2. Rozpoczęliśmy czas Adwentu. Msze św. roratnie o godz. 17.oo. Zapraszam także dzieci i młodzież z lampionami. Od 30 listopada trwa nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęci NMP.
  3. W kalendarzu liturgicznym:
    • w poniedziałek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana
    • we wtorek wspomnienie św. Barbary, dziewicy
    • w czwartek wspomnienie św. Mikołaja, biskupa. I czwartek miesiąca. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu za  kapłanów i w intencji nowych powołań.
    • w piątek wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. I piątek miesiąca. Wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź od godz. 16.oo.
    • w sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msza św. o godz. 6.oo, 11.oo i 16.oo. Od godziny 12.oo do 13.oo „GODZINA ŁASKI. Msza św. z poświęceniem medalików dla dzieci przystępujących do I Komunii Św. i ich rodziców o godz. 16.oo
    • W przyszła niedzielę po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakrament.
  4. Od dzisiaj po każdej Mszy św. przy wyjściu można nabyć świecę caritas. Jest to Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Cena 5 zł.
  5. Zgodnie z tradycją parafialną od dzisiaj zapraszam do roznoszenia opłatków. Ofiary będą przeznaczone na remont kościoła – wymianę instalacji elektrycznej.
  6. Do sprzątania tymczasowej kaplicy zapraszam rodziny z Kolonii Wólka Batorska: Kowalczyk Teresę, rodzinę Zuniów i Chałabisów
  7. Dziękuję za prace przy kościele wszystkim , którzy podjęli to zadanie na rzecz dobra wspólnego a przede wszystkim na chwałę Bożą.
  8. Proszę o zachowanie porządku na cmentarzu i wokół.
  9. Zapraszam do czytania prasy katolickiej. Tygodnik „Niedziela” znajduje się na stoliku przy wyjściu.