Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 25.11. 2018 r.

1. Diecezja Sandomierska przeżywa II Synod Diecezjalny. Wszyscy jako wierzący jesteśmy wezwani do czynnego uczestnictwa i gorliwej modlitwy o dobre owoce Synodu. Będą tzw. Niedziele Synodalne, w czasie których będzie przybliżana tematyka synodalna..
  2. Dziś Adoracja dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 19.oo.
  3. W kalendarzu liturgicznym:
    • w piątek Święto św. Andrzeja, apostoła
    • w czwartek – “Godzina Święta” od 23.oo do 24.oo
    • I sobota miesiąca. Wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi. Spowiedź od 16.oo. Msza św. godz. 17.oo po Mszy św. rozmyślanie , różaniec i modlitwa wynagradzająca.
  4. W przyszłą niedzielę I Niedziela Adwentu. W niedziele w czasie adwentu Msze św. o godz. 6.oo, 11.oo i 16.oo. Msza św. roratnia będzie w dni powszednie godz. 17.oo. ( w niedziele nie ma „rorat” ).  Rekolekcje rozpoczniemy w III Niedzielę Adwentu, przeprowadzi je o. Marek Grzelczak, dominikanin. Spowiedź adwentowa we wtorek 18 grudnia.        Od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane opłatki i świece wigilijne. Poświęcenie opłatków na Mszy św. o godz. 6.oo
  5. Msza św. z poświeceniem medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 16.oo.
  6. Spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w piątek o godz. 16.3o
  7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła.
  8. Dziękuję za oczyszczenia terenu wokół cmentarz i porządkowanie plebanii: * poniedziałek – Pastucha Anna, Wójcik Emilia,  Wnuk Grzegorz, Kozik Bogusław i Boczek Janusz.
    • środa – Grela Grażyna, Daśko Elżbieta, Zyśko Maria i Wójcik Stanisław
    • czwartek – Drozd Stanisław i Maria, Widz Andrzej, Zyśko Józef, Wójcik Tadeusz, Rębisz Marek, Sulowski Andrzej, Skrzypek Jan, Sulowska Halina, Michałek Grażyna, Sulowska Bożena, Wójcik Emilia ( 2 dzień )
    • piątek – Chechliński Roman, Antosz Ryszard
    • sobota – Puchala Ewa, Brodowska Michalina, Pastucha Leszek, Regmunt Bogumiła, Nieściur Ewelina, Zarzeczna Małgorzata, Michalczyk Zbigniew, Jakubaszek Bogdan, Sosnówka Ryszard, Jakubaszek Adam, Kowalczyk Mirosława, Sulowski Leszek. Dziękuję także panu Bogdanowi Kozikowi.
  9. Od wtorku w kościele nie będą odbywać się nabożeństwa, które zostaną przeniesione do Domu Kultury. Dziękuję bardzo za udostępnienie sali panu Wójtowi.
  10. W związku z rozpoczęciem prac, niektóre wykonamy sami, aby ograniczyć koszty. Będzie to wynoszenie wszystkiego co ruchome z kościoła i zrywanie posadzki. W związku z tym zapraszamy:
    • poniedziałek parafialnie z Batorza II
    • wtorek parafianie z Wólki Batorskiej i Koloni Wólka Batorska
    • środa parafianie z Kolonii Batorz
    • czwartek parafianie z Batorza I
    • piątek parafianie z Batorza II
  11. Proszę o zachowanie porządku na cmentarzu i wokół.
  12. Zbiórka na „Kościół w potrzebie” wynosiła 1.400 zł.
  13. Zapraszam do czytania prasy katolickiej. Tygodnik „Niedziela” znajduje się na stoliku przy wyjściu z kościoła.