XXXIII Niedziela Zwykła – 18.11.2018

1. Dzisiaj zbiórka do puszki na „ Kościół w potrzebie” jako nasza  solidarność z Kościołem prześladowanym Adoracja dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 19.oo.
  2. W kalendarzu liturgicznym:
    • w poniedziałek wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy
    • we wtorek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana
    • we środę wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi panny
    • w czwartek wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy
    • w sobotę wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy, męczenników
  3. Msze św. wspominkowe:
    • poniedziałek: Msza św. wypominkowa – Wólka Batorska do Józefa Chmiela
    • wtorek: Msza św. wypominkowa – Wólka Batorska do końca
    • środa Msza św. za wszystkich polecanych w wypominkach
    • w sobotę Msza św. za zmarłych w ciągu ostatniego roku od 24 listopada 2017 r. o godz. 17.oo.
  4. W czwartek Msza św. za parafian o godz. 17.oo. Zapraszam także scholę i wszystkich muzykujących dla uczczenia patronki św. Cecylii i uproszenie potrzebnych łask.
  5. W przyszła niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Zakończenie roku liturgicznego.
  6. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę zapraszamy rodziny z Batorza II: rodziny Widz Tadeusza, Henryka Gwizdala, Halinę Kryk i  Henryka Widza.
  7. Dziękuję za oczyszczenia skarpy przed cmentarzem parafianom  z Kolonii Batorz: Wójtowicz Dariusz – radny, Wójtowicz Anna, Hałabis Jan, Pioś Mariusz, Wójcik Dariusz, Grela Adam, Szyszka Alina, Zielonka Joanna, Wnuk Zdzisław, Groszek Barbara, Michalczyk Jerzy, Nieściur Paweł i Kozik Bogdan – grabarz
  8. Jesteśmy zobowiązani do uporządkowania terenu wokół cmentarza. Zapraszam więc następujące rodziny Batorza I:
    • poniedziałek od Wiesławy Placha do Mariana Pastuchy
    • wtorek od Wojciecha Wójcika do Dariusza Krawczyka
    • środa od Damiana Skorupy do Zbigniewa Zyśko
    • czwartek ul. cmenntarnado Wojciecha Sosnówki
    • piątek od Dariusza Śmiałka do Bogdana Jakubaszka
    • sobota blok lecznica i ul. Słoneczna

Jeżeli przedstawiciele wymienionych rodzin nie mogą w wyznaczonym dniu zapraszamy w innym bądź w sobotę, także rodziny nieobecne z Kolonii Batorz. Wszyscy poczuwajmy się odpowiedzialni za wspólne dobro.

Proszę o zachowanie porządku na cmentarzu i wokół.

1. Zapraszam do czytania prasy katolickiej. Tygodnik „Niedziela” znajduje się na stoliku przy wyjściu z kościoła.