XXIX Niedziela Zwykła – 21.10.2018

 1. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień misyjny. Taca przeznaczona jest na misje. W tygodniu podczas modlitwy różańcowej będziemy obejmować modlitwą misje, do czego zobowiązał nas sam Chrystus.
 2. Dzisiaj o godz. 15.oo spotkanie scholi z panem organistą. Adoracja dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 19.oo. Zapraszamy.
 3. Różaniec w niedziele i w tygodniu po Mszy św. We wtorek zapraszam do modlitwy różańcowej dzieci z kasy V, w środę z VI, w czwartek apostolat „Margaretka’, w piątek wspólnotę dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 4. W kalendarzu liturgicznym:
  • w poniedziałek rocznica poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Sandomierzu.
  • W czwartek wspomnienie św. Jana Pawła II.
  • W niedzielę obchodzić będziemy rocznice poświęcenia kościoła parafialnego.
  • W przyszła niedzielę odbywać się będzie Dekanalny Dzień Małżeństw w Modliborzycach. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 11.3o. Chętnych zapraszamy.
  • W przyszłą niedzielę ks. Dziekan zaprasza na koncert niepodległości do Brzezin na godz. 18.oo.
 5. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę zapraszamy rodziny z Batorza II: Matysiaków Widzów Doroty Greli , Krystynę Sobótka oraz rodziny Zarzecznych i Zyśków.
 6. Zbliżają się uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Proszę o zachowanie porządku na cmentarzu i wokół.
 7. W tym tygodniu zostaną doręczone koperty wspominkowe na których będzie podana data wypominków dla poszczególnych rodzin.
 8. Ofiary do puszki na Fundację Trzeciego Tysiąclecia zostały złożone w wysokości 440 zł. Bóg zapłać.
 9. W przyszłą niedzielę nastąpi zmiana czasu na zimowy. Zegarki cofamy do tyłu o godzinę. Godziny nabożeństw pozostają bez zmian.
 10. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali odpust parafialny: tym, którzy dostarczyli produkty na obiad i przygotowali obiad. Panu Wójtowi za udostępnienie sali w Domu Kultury.
 11. Dziękuję rodzicom obecnie klasy V B za dar z okazji rocznicy I Komunii św. w wysokości 500 zł. Został zakupiony obrus na ołtarz, drugi obrus i ornat zostały ofiarowane przez pana Wójta podczas dożynek gminnych. Dziękuję państwu Romanowi i Dorocie Szymańskim za obszycie obrusów.
 12. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku przy wyjściu z kościoła.