Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – 26.08.2018

1. Dzisiaj o godz. 19.3o adoracja dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. A o godz. 20.3o apel jasnogórski z procesja wokół kościoła. Zapraszamy.
  2. Miesiąc sierpień, to miesiąc trzeźwości. Zachowajmy abstynencję i pamiętajmy w modlitwie o ludziach uzależnionych.
  3. W kalendarzu liturgicznym:
    • w poniedziałek wspomnienie św. Moniki, matki św. Augustyna
    • we wtorek wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
    • w środę wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela
    • w czwartek GODZINA ŚWIĘTA  od godz. 23.oo do 24.oo
    • w sobotę I sobota miesiąca. Wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi. Rozpoczęcie o godz. 18.oo: Msza św., rozmyślanie, różaniec, modlitwa wynagradzająca. O godz. 20.3o procesja ze świecami ulicą Słoneczną.
    • W niedzielę zmiana tajemnic różańcowych o godz. 10.15
  4. W przyszłą niedzielę ogólnopolska pielgrzymka rolników i pszczelarzy na Jasną Górę.
  5. Rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w sobotę od godz. 17.oo do 18.oo. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego 3 września o godz. 8.10
  6. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i wykoszenie trawy. W sobotę zapraszamy  rodzinę Regmuntów, rodziny z Lecznicy,  rodziny Sobótków i Chechlińskich z ulicy Słonecznej.