Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego– 13.05. 2018 r.

1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Adoracja Najświętszego Sakramentu dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa dziś o godz. 19.3o. Nabożeństwo majowe połączone z procesją wokół kościoła o godz. 20.3o

1. Nabożeństwa majowe po Mszy św. o godz. 18.oo. W niedzielę o godz. 20.3o z procesją wokół kościoła. Zapraszamy do uczestnictwa.

W piątek rozpoczęliśmy  nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha  Świętego. Zapraszam codziennie kandydatów do sakramentu bierzmowania na godz. 18.oo.

1.  W tym tygodniu:

* w poniedziałek 14 maja święto św. Macieja, apostoła

* w środę 16 maja święto św. Andrzeja Boboli, męczennika, patrona

Polski

* w niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zakończenie okresu wielkanocnego

* poświecenie pól:

poniedziałek – Kolonia Batorz

wtorek – Batorz I

środa – Batorz II

czwartek – Wólka Batorska

piątek – Kolonia Wólka Batorska

sobota – Batorz Las

1. W przyszła niedzielę zbiórka do puszek na Instytut teologiczny w Sandomierzu.
  2. Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzicom dzieci, które w niedzielę przeżywały rocznicę I Komunii św. W sobotę zapraszam: Hieronima Wcisło, rodziny zarzecznych Sobótków, Sawickich i Zyśków.
  3. Na stoliku przy wyjścia z kościoła znajduje się prasa katolicka. Polecamy w Niedzieli artykuły: „Czy znów św. Andrzej Bobola uratuje Ojczyznę”. Wiele krzywdzących słów mówi się dziś w świecie o Polsce. „ Odszedł wielki obrońca życia”. Fragment ostatniego wywiadu z dr inż. Antonim Ziębą.
  1. Zapraszamy na modlitwę indywidualną czy rodziną do kościoła, który jest otwarty w ciągu dnia.