Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – 1 stycznia 2018r.

Rozpoczęliśmy Nowy 2018 rok. Rok 100-lecia odzyskania Niepodległości. Niech wyrazem naszego patriotyzmu będzie modlitwa za Ojczyznę. Msze św. za Ojczyznę w każdą drugą niedzielę miesiąca na sumie.

Niech ten Nowy Rok zbliży nas bardziej do Boga i do siebie poprzez miłość, która przychodzi do nas każdego dnia z ołtarza. Niech Bóg błogosławi naszym rodzinom, naszej parafii, naszej gminie i Ojczyźnie.

1. Adoracja Najświętszego Sakramentu dla Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa od przyszłej niedzieli o godz. 19.00.
    I czwartek miesiąca. Msza św. o godz. 15.30 i adoracja za kapłanów i o nowe powołania.
    I piątek miesiąca. Msza św. o godz. 15.30 i nabożeństwo wynagradzające do Serca Jezusowego.
    I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 15.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi (rozmyślanie i różaniec wynagradzający).
    Spowiedź w te dni od godz. 15.00
  3. We sobotę 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego. Modlimy się w intencji misji. Msze św. o godz. 7.30, 11.00 i 15.00. Na każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła.Taca przeznaczona na misje.
  4. W przyszłą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego. Tą niedzielą kończymy Okres Narodzenia Pańskiego. Tradycyjnie kolędy śpiewamy do 2 lutego.
  5. Kalendarz liturgiczny:
    – we wtorek wspomnienie Świętych: Bazylego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła
    – w środę wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus
  6. Dziękuję za posprzątanie kościoła. W sobotę zapraszamy rodziny: Romana Winiarczyka, Rojków z Batorza II oraz Teresę Kowalczyk, rodziny Zuniów i Hałabisów z Kolonii Wólka Batorska.
  7. Zapraszamy na modlitwę indywidualną czy rodziną do kościoła, który jest otwarty w ciągu dnia.
  8. Polecamy prasę katolicką na stoliku przy wyjściu z kościoła.