I Niedziela Adwentu – 03 grudnia 2017 r.

1. Rozpoczynamy Adwent. Adwent rozpoczyna nowy rok kościelny. Jest on pełnym tęsknoty oczekiwaniem na przyjście Chrystusa, na Boże Narodzenie. W tym roku Adwent jest wyjątkowo krótki, dlatego musimy go przeżywać niezwykle intensywnie. Musimy zrobić wszystko, by nie pozwolić go sobie zabrać, zbyt wcześnie przechodząc do atmosfery świąt Bożego Narodzenia. Roraty codziennie oprócz niedziel o godz. 7.oo.

1. Dzisiaj adoracja Najświętszego Sakramentu dla Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, Rozpoczęcie o godz. 19.oo zakończenie godz. 20.oo.
  2. W tym tygodniu przeżywamy:

I czwartek miesiąca.  Spowiedź od  godz. 15.00. Msza święta o godz. 15.3o. Po Mszy świętej nabożeństwo w intencji powołań.

1. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 6.oo, 11.oo i 15.oo. Od godziny 12.oo – 13.oo Godzina Łaski..
  2. Rekolekcje parafialne będą przeprowadzone od III Niedzieli Adwentu 17 grudnia do wtorku 19 grudnia. We wtorek spowiedź.
  3. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek jako pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  4. Zapraszam po opłatki osoby, które posługują przy Opłatki można też odbierać indywidualnie także w zakrystii po nabożeństwach. Ofiary złożone będą przeznaczone na konfesjonał.
  5. Można zaopatrywać się w świece z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  6. Dziękuję za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę . W sobotę do sprzątania kościoła zapraszam rodziny Matysiaków, Widzów, Grelów, Zarzecznych, Zyśków.
  7. Zapraszamy na modlitwę indywidualną czy rodziną do kościoła, który jest otwarty w ciągu dnia.
  8. Polecamy prasę katolicką na stoliku przy wyjściu  z kościoła.
  9. Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy