XXVII Niedziela Zwykła – 08 października 2017 r.

  1. Przeżywamy miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe w kościele w niedziele po Mszy św. o godz. 16.oo, w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.oo.
  2. Msza św. dla przygotowujących się do sakramentu bierzmowania w przyszłą niedzielę o godz. 11.oo
  3. Zbiórka na fundację „ Dzieło Trzeciego Tysiąclecia” z okazji dnia papieskiego w przyszłą niedzielę.
  4. Składanie podpisów o zmianie ustawy w sprawie aborcji u pana Andrzeja.
  5. W dniu 7 października 2017 r. po długiej i ciężkiej chorobie, zaopatrzony Sakramentami Świętymi, odszedł do Pana Śp. Ksiądz Biskup Wacław Świerzawski, biskup senior Diecezji Sandomierskiej.

Biskup Wacław Świerzawski urodził się 14 maja 1927 r. w Złoczowie w Archidiecezji Lwowskiej. 11 grudnia 1949 r. otrzymał święcenia kapłańskie z rąk Arcybiskupa Metropolity Lwowskiego Eugeniusza Baziaka, natomiast sakrę biskupią 28 kwietnia 1992 r. w Katedrze Sandomierskiej z rąk Nuncjusza Apostolskiego Arcybiskupa Józefa Kowalczyka. Jako Pasterz diecezji podjął wiele inicjatyw dotyczących struktur i duszpasterstwa, takich jak powołanie ośrodka Caritas, Domu Samotnej Matki, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, Akcji Katolickiej. Przeprowadził Drugi Synod Diecezji Sandomierskiej. W czasie jego posługiwania w diecezji, pielgrzymował do Sandomierza 12 czerwca 1999 r. Ojciec Święty Jan Paweł II.

7 października 2002 roku, z racji na osiągnięcie wieku kanonicznego, Ojciec Święty przyjął jego rezygnację z funkcji ordynariusza diecezji.

Uroczystości pogrzebowe będą miały miejsce w poniedziałek 16 października 2017 r. w Katedrze Sandomierskiej.

Wszystkich prosimy o modlitwę w intencji zmarłego Pasterza, a także zachęcamy do udziału w uroczystościach pogrzebowych.

  1. Kalendarz liturgiczny:

W poniedziałek wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, patrona diecezji

W piątek wspomnienie bł. Honorata koźmińskiego, kapłana

  1. Dziękuję za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W sobotę do sprzątania kościoła zapraszam rodziny z I klatki bloku od strony GOK-u.
  2. Zapraszamy na modlitwę indywidualną czy rodziną do kościoła, który jest otwarty w ciągu dnia.
  3. Polecamy prasę katolicką na stoliku przy wyjściu  z kościoła.