XXII Niedziela Zwykła – 3 września 2017 r.

Dziś zmiana tajemnic różańcowych o godz 15.oo

W poniedziałek Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego o godz. 08.15. Zapraszamy także nauczyciel i rodziców.

W I czwartek miesiąca modlimy się za kapłanów i o nowe powołania.  Msza św. o godz. 18.00 i adoracja Najświętszego Sakramentu. W szczególny sposób zapraszamy wspólnotę “Margaretka” oraz rodziny w których zrodziły się powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

W piątek 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (Matki Bożej Siewnej). Msze św. jak w każdą niedzielę. Na każdej mszy św. poświęcenie ziarna siewnego. Z Listu Episkopatu Polski: “Dnia 8 września 1946 roku na Jasnej Górze biskupi polscy, pod przewodnictwem kard. Augusta Hlonda, prymasa Polski, dokonali Aktu poświęcenia naszej ojczyzny Niepokalanemu Sercu Maryi. Wzorując się na tamtym epokowym wydarzeniu Episkopat Polski w jubileuszowym roku setnej rocznicy objawień, 6 czerwca br., podczas zebrania plenarnego odnowi Akt poświęcenia. Będzie to miało miejsce w pallotyńskim sanktuarium na Krzeptówkach, zwanym potocznie „Polską Fatimą”. Następnie zostanie on ponowiony w każdej diecezji, parafii i rodzinie  w święto narodzenia Matki Bożej,  8 września 2017 roku.”

W tym dniu odpust w parafii Otrocz.

W dniach 15 – 17 września odbędzie się Spotkanie Młodych w Nowej Dębie i Hucie Komorowskiej. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń przed kościołem. Zostaną także przekazane w szkole.

Dziękuję za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W sobotę do sprzątania kościoła zapraszam rodziny Zielonków, Cieczków, Zarzecznych, Michałków i Siennickich.

Zapraszamy na modlitwę indywidualną czy rodziną do kościoła, który jest otwarty w ciągu dnia.

Polecamy prasę katolicką na stoliku przy wyjściu z kościoła.