XVIII Niedziela Zwykła: Święto Przemienienia Pańskiego – 06 sierpnia 2017 r.

Zmiana tajemnic różańcowych dziś o godz. 15.oo.

Dziś także rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Wniebowzięcia NMP. Proszę o modlitwę różańcową w tych dniach w naszych rodzinach.

W niedzielę 20 sierpnia na sumie o godz. 12.oo odbędą się w naszym kościele parafialne i gminne dożynki, doroczne nabożeństwo dziękczynne za plony. Bardzo proszę mieszkańców naszych wiosek o przygotowanie stosownych wieńców dożynkowych z kłosów zbóż, ziaren i  kwiatów.

Pamiętajmy o modlitwie za Ojczyznę w szczególny sposób o trzeźwość naszego narodu. W tych intencjach włączmy się  w codzienny apel jasnogórski o godz. 21.oo.

Kalendarz liturgiczny:

We wtorek wspomnienie św. Dominika założyciela dominikanów ( XII / XIII w.).

W środę  święto św. Teresy Benedykty od Krzyża  patronki Europy ( XIX / XX w. ).

W czwartek święto św. Wawrzyńca, diakona ( III W. ).

Zapraszam do czytania prasy katolickiej. Tygodnik “Niedziela” na stoliku przy wyjściu z kościoła.

Dziękuję za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W sobotę zapraszam rodziny Pyraków, Mudraków Stanisława Drozda i Ryszarda Drozda oraz Sawickich.