XVII Niedziela Zwykła – 30 lipca 2017 r.

We wtorek rozpoczynamy miesiąc sierpień.

Episkopat Polski tradycyjnie zwraca się do Polaków z apelem o podjęcie dobrowolnego daru abstynencji właśnie w tym okresie. Jest to bowiem miesiąc, w którym przypadają obchody patriotyczne i kościelne, na szlak pielgrzymkowy wyrusza wielu pielgrzymów, to także czas naznaczony trudem prac rolnych.

Dodatkowym motywem do podjęcia sierpniowej abstynencji jest także zbliżający się Narodowy Kongres Trzeźwości. Odbędzie się on w dniach 21-23 września na UKSW w Warszawie. Jego tematem wiodącym ma być kondycja polskiej rodziny, która jest pierwszym i fundamentalnym wzorcem budowania trzeźwego społeczeństwa i narodu.

Żywa Korona dla Maryi.

2016 – 8 września – 2017 to rok Jubileuszu 300-lecia Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej koronami papieskimi. Miało to miejsce w 1717 r. Korony przesłał papież Klemens XI. Było to pierwsze w świecie takie wydarzenie poza Rzymem.

Maryja postanowiła skomunikować się z nami przez Obraz. Możemy zrobić to samo wysyłając swoje zdjęcie do korony.

Informacje szczegółowe na stronie Jasnej Góry.

2 sierpnia w środę wyrusza Piesza Pielgrzymka z Janowa Lubelskiego na Jasną Górę.

W tym tygodniu:

I czwartek miesiąca.

Godz. 18.oo – Msza święta i adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów i nowych powołań. Zapraszamy w szczególnie wspólnotę „Margaretka”.

I piątek miesiąca.

Wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Godz. 18.oo – Msza święta. Spowiedź przed Mszą świętą.

I sobota miesiąca.

Wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi. Rozpoczęcie nabożeństwa Mszą św. o godz. 18.oo: komunia św. wynagradzająca, rozmyślanie, różaniec. O godz. 21.oo procesja ze świecami.

I niedziela miesiąca. Święto Przemienienia Pańskiego.

Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

Zmiana tajemnic różańcowych o godz. 15.oo

Intencje modlitwy dla róż różańcowych:

Intencja ogólna:

Aby artyści naszych czasów poprzez dzieła swojego geniuszu pomagali wszystkim odkrywać piękno świata stworzonego.

Intencje parafialna:

O błogosławieństwo Boże i dary Ducha Świętego oraz zdrowie dla kapłanów pracujących w parafii.

O pokój na świecie i opiekę Matki Boskiej nad naszą Ojczyzną.

Abyśmy w naszych modlitwach łączyli się z pielgrzymującymi do Pani Jasnogórskiej- naszej Matki- wypraszając potrzebne łaski dla siebie, rodzin, parafii i naszej Ojczyzny.

O trzeźwość naszego narodu.

Kalendarz liturgiczny:

W poniedziałek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli założyciela jezuitów ( XVI w. ).

We wtorek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego założyciela redemptorystów (XVIII w.).

W piątek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya ( XVIII w.)  patrona proboszczów. Zapraszam do modlitwy w intencji ks. Proboszcza.

Zapraszam do czytania prasy katolickiej. Tygodnik “Niedziela” na stoliku przy wyjściu z kościoła.

Dziękuję za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W sobotę zapraszam rodziny Nowackich, Wójtowiczów, Michałków, Pastuchów, Bednarczyków.