XXVI Niedziela Zwykła – 30.09.2018

1. Dzisiaj Msza św. dla dzieci przystępujących do I Komunii św. o godz. 16.oo  a adoracja dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 19.oo. Zapraszamy.
  2. W poniedziałek rozpoczynamy październik miesiąc modlitwy różańcowej. Różaniec w niedziele i w tygodniu po Mszy św. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.
  3. Odpust Świętych Aniołów Stróżów jest przeniesiony z wtorku na niedzielę 7 października. Suma odpustowa o godz. 12.oo. Zapraszamy orkiestrę, poczty sztandarowe, paradę procesyjną, gości i parafian.
  4. W kalendarzu liturgicznym:
    • w poniedziałek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
    • we wtorek wspomnienie św. Aniołów Stróżów
    • w czwartek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu św.
    • wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
    • I czwartek miesiąca podczas modlitwy różańcowej polecamy intencje za kapłanów i o nowe i święte powołania kapłańskie.
    • I piątek miesiąca wynagradzamy Najświętszemu Serca Pana Jezusa. Spowiedź od 16.3o- zapraszamy kandydatów do bierzmowania.
    • I sobota miesiąca wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi. Rozpoczynamy o godz. 17.oo Mszą św. następnie rozmyślanie, różaniec, akt wynagrodzenia i procesja ze świecami w stronę Janowa Lubelskiego.
  6. W przyszłą niedzielę 7 października  zmiana tajemnic różańcowych o godz. 11.15 a Msza święta z poświęceniem różańców dla dzieci przystępujących do I Komunii św. i ich rodziców  o godz. 16.oo.
  7. Diecezjalne Spotkanie Kół Żywego Różańca odbędzie się 6 października w Tarnobrzegu. Wyjazd z Błażka o godz. 8.oo.
  8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę zapraszamy rodziny z Batorza II; p. Teresę Bednarczyk rodzinę Krzysztofa Kozika, Cibów , Jana Kozika i Zarzecznych.
  9. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku przy wyjściu z kościoła.