Czyścimy czyściec

W sobotę 22 września 2018 r. o godzinie 21.37 rozpocznie się akcja duszpasterska pod hasłem

„Z Maryją i Ojcem Pio CZYŚCIMY CZYŚCIEC”.

Modlitwa za zmarłych będzie trwała cały następny dzień i zakończy się 23 września również o godz. 21.37. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

” Rozpoczniemy to wydarzenie od nocnego czuwania w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze, które za pośrednictwem transmisji na żywo umożliwi wszystkim wiernym w Polsce i na świecie dołączenie do wspólnej modlitwy, dokładnie w 50 rocznicę przejścia św. Ojca Pio do domu Ojca.

Następnie przez cały dzień 23 września aż do godz.21.37 wierni uczestniczący w niedzielnej Mszy świętej powinni być zachęcani przez Was Czcigodni Kapłani, aby po każdej Mszy świętej odmówić co najmniej jedną dziesiątkę Różańca w intencji swoich bliskich w czyśćcu cierpiących.

(…)

Chcemy przypominać wszystkim ludziom dobrej woli, że zarówno przez ofiarowanie Mszy świętych, przez Komunię Świętą, modlitwę różańcową, uczynki miłosierdzia, uczynki pokutne, korzystanie z odpustów, jak i przez ofiarowanie swojego cierpienia, każdego dnia poprzez wstawiennictwo Maryi i Świętego Ojca Pio możemy wypraszać u dobrego Pana Boga miłosierdzie dla cierpiących w czyśćcu. (…)

Br. Roman Rusek OFMCap

Krajowy Koordynator Grup Modlitwy Ojca Pio