V Niedziela Wielkanocna – 29 .04.2018 r.

1. Adoracja Najświętszego Sakramentu dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa dziś o godz. 19.oo. Dziś także dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie Ii wojny światowej.

2. We wtorek rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony w szczególny sposób uwielbieniu Maryi . Nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.oo. W niedziele z procesją wokół kościoła o godz. 20.3o. W szczególny sposób zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej w przyszłym roku i młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Proszę także o udział dzieci w odpuście parafialnym, dziewczynki do sypania kwiatów a młodzież gimnazjalną do niesienia feretronu. Dziękuję Panu Wójtowi za tak bardzo przychylny stosunek młodzieży.

3. W czwartek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. jak w niedzielę. Dodatkowo o godz. 14.3o Msza św. w intencji strażaków OSP Gminy Batorz. Po Mszy św. spotkanie przy pomniku z racji kolejnej rocznicy Konstytucji 3 Maja przygotowane przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Aleksandrówce.

I czwartek miesiąca.  Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań o godz. 20.oo.

I piątek miesiąca. Wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za zniewagi. Spowiedź od godz. 17.3o

I sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

Rozpoczynamy uroczyste nabożeństwo.

Godz. 18.oo – Msza św. i:

• piętnastominutowe rozmyślanie nad tajemnicami różańca
  • różaniec i modlitwy wynagradzające
  • godz. 2o.3o – procesja ze świecami po Batorzu ulicą Słoneczną, podczas procesji Litania loretańska.

W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych o godz. 10.15. Jest to także niedziela adoracyjna.

5. W środę wspomnienie św. Anzelma, biskupa i doktora Kościoła.

W piątek wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków i hutników.

6. W poniedziałek na godz. 17.oo zapraszam dzieci klasy 4B przygotowujące się do rocznicy I Komunii św.

7. Dziękuję za posprzątanie kościoła. W sobotę zapraszamy rodziny: Michałków, Winiarczyków, Pastuchów, Zbigniewa Michalczyka i Felków z Batorza II.

8. Na stoliku przy wyjścia z kościoła znajduje się prasa katolicka. Polecamy w Niedzieli artykuły: „ Siostra naszego Boga”. Dlaczego nazywamy ją prekursorką hospicjów domowych?. „Święci z sąsiedztwa” . Historia życia św. Adama Chmielowskiego. ‘ Maryjne drogi wolności Prymasa Tysiąclecia”. O obecności Maryi na polskich drogach wolności.

9. Zapraszamy na modlitwę indywidualną czy rodziną do kościoła, który jest otwarty w ciągu dnia.