IV Niedziela Wielkanocna – 22.04.2018 r.

1. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele w kapłaństwie i życiu zakonnym.

Adoracja Najświętszego Sakramentu dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa dziś o godz. 19.oo.

1. Jutro 23 kwietnia Uroczystość św. Wojciecha głównego patrona Polski. Modlimy się w intencji Ojczyzny.
  2. W środę w święto św. Marka ewangelisty przeżywamy dzień modlitw o urodzaje.

Procesja w dniu św. Marka (nana jest już od pierwszych wieków chrześcijaństwa, była jednak zwyczajem lokalnym, który wytworzył się w środowisku rzymskim. Przyjmuje się, iż jest kontynuacją procesji pogańskiej ku czci bożka Robigusa, która udawała się w pola dla uzyskania od bóstw dobrych zbiorów. Z czasem obrządki te zostały jednak zaadaptowane do chrześcijaństwa. Do ostatecznego ukształtowania się ich na dzień 25 kwietnia przyczynił się papież Grzegorz Wielki. Odnowa kalendarza (1969 r.) skreśliła jednak te obchody z kalendarza ogólnego (tj. obowiązującego dla całego Kościoła).

4. W czwartek “Godzina Święta” od 23.oo do 24.oo!Zapraszam.

5. W piątek 27 kwietnia przeżywamy dzień przebłagania za grzechy przeciwko życiu.

6.W dniach 29 kwietnia – 1 maja grupa młodzieży ( 22 osoby ) wyjeżdża na Jubileusz Młodych Diecezji Sandomierskiej.

7. Rocznica I Komunii Świętej w naszej parafii będzie miała miejsce 13 maja o godz. 11.oo.

8. Dziękuję za posprzątanie kościoła.  W sobotę zapraszamy rodziny: Hałabisów, Zarzecznych, Matysków, Henryka Zarzecznego, Sulowskich i Szymończyków.

9. Na stoliku przy wyjścia z kościoła znajduje się prasa katolicka. Polecamy w Niedzieli artykuły: „ Z biskupem Wojtyłą szła do chorych” – 28 kwietnia w Krakowie – Łagiewnikach odbędzie się beatyfikacja pielęgniarki Hanny Chrzanowskiej. „Historia, która łączy”. 75 rocznica powstania w getcie warszawskim. „ Arena bitwy o życie” . Zapraszamy do lektury.

10. Zapraszamy na modlitwę indywidualną czy rodziną do kościoła, który jest otwarty w ciągu dnia.

Zmarł Józef Wójcik z Batorza I. Różaniec dziś ( niedziela )  o godz. 17. Pogrzeb w poniedziałek: o godz. 13.oo.  różaniec, o 14.oo Msza św. pogrzebowa.

Zmarł Bolesław Mazur z Kolonii Wólka Batorska. Pogrzeb w środę; o godz. 11.oo różaniec, o 12.oo Msza św. pogrzebowa.