XXVIII Niedziela Zwykła – 15 października 2017r.

1. Przeżywamy miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe w kościele w niedziele po Mszy św. o godz. 16:00, w tygodniu po Mszy św. o godz. 17:00.
  2. Dzisiaj przeżywam dzień dziecka utraconego.
  3. Dzisiaj także składamy ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  4. W poniedziałek w katedrze sandomierskie pogrzeb Ks. Bp Wacława Świerzawskiego. Pamiętajmy o naszym pasterzu w modlitwie.
  5. We czwartek nabożeństwo różańcowe poprowadzą uczniowie klasy II gimnazjum, a w przyszłą niedzielę klasy IV szkoły podstawowej. Rodziców proszę o wspólna modlitwę.
  6. W środę w święto św. Łukasza, Ewangelisty patrona Służby Zdrowia zapraszamy na modlitwę w intencji także naszej Służby Zdrowia.
  7. W sobotę nasi ministranci wyjeżdżają na dekanalne zawody piłki halowej w Potoczku.
  8. Wszystkich, którzy chcą się włączyć w dzieło Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszam w przyszłą niedzielę po nabożeństwie różańcowym na spotkanie organizacyjne.
  9. Kalendarz liturgiczny:

• W poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej – jest to także rocznica wyboru Karola Wojtyły na stolicę piotrową;
    • We wtorek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;
    • W środę wspomnienie św. Łukasza, Ewangelisty;
    • W czwartek wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika;
    • W piątek wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana;
    • W sobotę wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa.
  10. Dziękuję za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W sobotę do sprzątania kościoła zapraszam panią Bogumiłę Regmunt i rodziny z Lecznicy.
  11. Zapraszamy na modlitwę indywidualną czy rodziną do kościoła, który jest otwarty w ciągu dnia.
  12. Polecamy prasę katolicką na stoliku przy wyjściu  z kościoła.
  13. Odszedł do domu Ojca Stefan Winiarczyk Pogrzeb w poniedziałek o godz. 11:30.