Nabożeństwo Ku Czci Niepokalanego Serca Maryi

Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca to forma wynagrodzenia za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Maryja przychodzi, aby ostrzec nas przed konsekwencjami grzechu, ocalić od piekła i skłonić do nawrócenia.

Matka Najświętsza objawiając się dzieciom w Fatimie w 1917 r. powiedziała m.in.:
„Widzieliście Piekło, do którego idą grzesznicy. By ich ratować, Pan Bóg chce rozpowszechnić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca. Jeśli ludzie się nie nawrócą, Bóg ześle karę, jakiej świat jeszcze nie widział. Wszystko jest w waszych rękach. O, gdyby ludzie zechcieli wejść w siebie i żałować za swoje grzechy!”

Cztery warunki Nabożeństwa Pierwszych Sobót Miesiąca
Najświętsza Panna i Jezus ukazali się siostrze Łucji w dniu 10 grudnia 1925 r., aby opisać nabożeństwo wynagradzające grzechy popełnione przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi. W jego ramach powinniśmy:

1. W pierwsze soboty miesiąca przystąpić do spowiedzi z intencją wynagrodzenia za grzechy popełnione przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi. Można także skorzystać z łaski sakramentu pojednania wcześniej, byleby w tym dniu być w stanie łaski uświęcającej, bez grzechu ciężkiego;
  2. Przyjąć Komunię Św. w pięć pierwszych sobót miesiąca w powyższej intencji;
  3. Odmówić pięć tajemnic różańcowych;
  4. Dodatkowo przez piętnaście minut rozważać tajemnice różańcowe ofiarując tę medytację w wymienionej intencji.

Nabożeństwo w naszej parafii rozpocznie się o godz. 18.00 mszą św. z komunią św. wynagradzającą, a zakończy procesją ze świecami ulicami Batorza Pierwszego w kierunku Zdziłowic.