XXVI Niedziela Zwykła – 01 października 2017

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe w kościele w niedziele po Mszy św. o godz. 16.oo, w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.oo.
  2. Dzisiaj w I niedzielę miesiąca zmiana tajemnic różańcowych o godz. 15.oo.

Intencja ogólna:

• Aby nasze parafie, ożywiane duchem misyjnym, były miejscami, gdzie przekazuje się wiarę i daje świadectwo miłości.

Intencja parafialna

• O błogosławieństwo Boże i dary Ducha Świętego oraz zdrowie dla kapłanów pracujących w parafii.
  • O nowe i święte powołania kapłańskie.
  • O błogosławieństwo Boże dla dzieci, młodzieży, katechetów, nauczycieli, opiekunów rozpoczynających nowy rok szkolny.
  • O pokój na świecie i opiekę Matki Boskiej nad naszą Ojczyzną.
  1. W I czwartek miesiąca modlitwy za kapłanów i o nowe powołania o godz. 17.oo
  2. W I piątek miesiąca spowiedź od godz. 16.3o do 17.oo. Wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
  3. W I sobotę miesiąca nabożeństwo wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi rozpoczynamy o godz. 18.oo. Msza św. – rozważanie – różaniec- modlitwy wynagradzające – procesja. To także dzień wspomnienia Matki Bożej Różańcowej. W szczególny sposób zapraszamy wszystkie róże różańcowe.
  4. W przyszłą niedzielę odpust ku czci Świętych Aniołów Stróżów. Suma o godz. 12.oo.  Na uroczystość odpustową zapraszamy orkiestrę, kapelę, poczty sztandarowe, paradę procesyjną  i wszystkich parafian, i gości.
  1. Wyjazd na „Różaniec do granic” w sobotę o godz. 8.oo. Zbiórka przed kościołem. Koszt 30 zł.
  2. Wyjazd na diecezjalne spotkanie członków Kół Żywego Różańca w sobotę o godz. 7.oo.
  3. W przyszła NIEDZIELĘ ZBIERAMY PODPISY przeciw aborcji dzieci podejrzanych o chorobę lub upośledzonych. Należy podać swój PESEL.
  4. Kalendarz liturgiczny:
  • W poniedziałek wspomnienie świętych Aniołów Stróżów;
  • W środę wspomnienie św. Franciszka z Asyżu;
  • W czwartek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej;
  • W sobotę  Wspomnienie Matki Bożej Różańcowej.
  1. Dziękuję za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W sobotę do sprzątania i dekoracji kościoła na odpust parafialny zapraszam rodziny z ulicy Słonecznej.
  2. Zapraszamy na modlitwę indywidualną czy rodziną do kościoła, który jest otwarty w ciągu dnia.
  3. Polecamy prasę katolicką na stoliku przy wyjściu  z kościoła.